Jak dbać o zdrowie i formę?

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – mówi ludowe porzekadło i jest w nim wiele prawdy. Niestety, obecne czasy nie służą (a przynajmniej nie ułatwiają) zachowania zdrowia. Zanieczyszczone powietrze i ziemia, wszechobecny smog, środki chemiczne jako nieodłączny element naszego życia i siedzący tryb życia powodują, że nie tylko podupadamy na zdrowiu, ale często padamy ofiarą otyłości. 

Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła otyłość do grona jednej z najbardziej niebezpiecznych dla człowieka przypadłości. Wraz z nią łączą się bowiem liczne schorzenia (choroby układu krążenia, układu kostnego, narządów wewnętrznych). Warto zatem zadbać o własne zdrowie i sylwetkę. W prasie kobiecej, internecie i telewizji znaleźć możemy niezliczoną ilość informacji na temat sposobów utrzymania prawidłowej wagi i zdrowia. Zasady zdrowego odżywiania nie są skomplikowane i wdrożyć je może do swojego życia każda osoba. Nie trzeba bowiem wymyślnych jadłospisów układanych przez dietetyków. Wystarczy zrozumieć, że sami możemy dostarczać sobie zdrowe jedzenie w postaci warzyw i owoców (5 porcji w ciągu dnia), chudego mięsa i produktów zbożowych.

moda

I nie można zapominać o ruchu! Kogoś, kto nie lubi monotonnych ćwiczeń na siłowni, zainteresować może jedna z najpopularniejszych ostatnio form aktywności – zumba. Pełen energii taniec połączony z aerobikiem doskonale wpływa na sylwetkę i kondycję.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>