Manicure hybrydowy

Nie od dziś wiadomo, że kompleksowe rozwiązania są najlepsze. Tak samo jest w szeroko pojętej dziedzinie pielęgnacji ludzkiego ciała. Doskonałym na to przykładem są wszelkie zabiegi, które sprawiają, iż nasze paznokcie wyglądają pięknie i zdrowo.

Wymienić należy w tym miejscu przede wszystkim manicure hybrydowy, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Związany jest on z połączeniem określonej warstwy lakieru ze specjalnym, elastycznym żelem. Zabieg ten powoduje, iż mieszanka jest bardzo trwała (utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni), sprawia także, że płytka paznokci jest błyszcząca, co oczywiście związane jest z bardzo atrakcyjnym wyglądem.

Warto też zaznaczyć, iż płytka, dzięki opisanemu zabiegowi, staje się o wiele odporniejsza na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Są one prawdziwą zmorą kobiet, które dopiero co wyszły z salony kosmetycznego, gdzie zostały poddane bardzo skomplikowanym i często kosztownym zabiegom pielęgnacyjnymi. Omawiana hybryda sprawia również, iż paznokcie są wytrzymałe, dzięki czemu nie dochodzi do bardzo nieestetycznego rozdwajania. Dodatkowym atutem jest charakterystyczny kolor, który może być dostosowywany w zależności od potrzeb klientki.

Cały zabieg związany jest z kilkoma czynnościami, które najlepiej przeprowadzić w salonie kosmetycznym. Realizowanie ich na własną rękę może bowiem doprowadzić do wielu przykrych następstw. Podobnie jest chociażby w sytuacji, gdy zdecydujemy się na paznokcie żelowe – źle przeprowadzone będą nie tylko nietrwałe, ale również wpłyną na strukturę płytki oraz kondycję skóry znajdującej się wokół.

Wracając do manicure hybrydowego, rozpocząć należy od czynności przygotowawczych, które związane są z piłowaniem płytki oraz jej zmatowieniem. Przeprowadza się to za pomocą specjalistycznych bloczków. Następnie nakładany jest wspominany już żel, który jest umacniany poprzez zaawansowane lampy UV. Ich działanie sprawia, iż przygotowana mieszanka utrzyma się przez długi czas, bez zadrapań czy uszkodzeń. Gdy wszelkie omówione dotąd operacje dobiegną końca, nakładane są poszczególne warstwy lakieru. Oczywiście nie musimy opierać się wyłącznie na jednym odcieniu. Istnieje bowiem możliwość łączenia poszczególnych rozwiązań, aż uzyskamy wspaniały i przede wszystkim satysfakcjonujący nas efekt. Dodatkowo możemy zdecydować się na różne atrakcyjne zdobienia w postaci drobnych kamyczków czy wszelkiego rodzaju świecidełek. Z pewnością odpowiednio dobrane będą prezentowały się nad wyraz okazale.

Jeżeli zechcemy usunąć manicure hybrydowy, powinniśmy skorzystać ze specjalnego płynu na bazie acetonu. Należy jednak pamiętać o tym, iż zabieg ten powinien odbywać się pod okiem profesjonalistów. Najlepiej jest więc przy tej okazji ponownie odwiedzić salon kosmetyczny. Niemniej, omówiona stylizacja paznokci jest doprawdy atrakcyjna. Z pewnością spotka się z wyrazami aprobaty wśród otaczających nas osób. Niezwykle ważna jest wspomniana odporność przygotowanej mieszanki, która sprawia, iż będziemy mogli cieszyć się nią przez wiele dni.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>