Szczupła sylwetka bez wyrzeczeń

Moda na szczupłą, a czasem niemal chudą sylwetkę, nie mija. I mimo, że coraz więcej pism kobiecych i projektantów zaczyna promować model kobiety nieco „pulchniejszej” (tzw. modelki Plus Size), to patrząc na zdjęcia owych pań trudno się oprzeć wrażeniu, że nie są to kobiety o dużym rozmiarze, a raczej takie, które jeszcze w ubiegłym stuleciu uchodziłyby za smukłe. Niestety, czasy są jakie są i kobiety poddają się modzie na rozmiar „S”. 

Koncerny kosmetyczne i firmy farmaceutyczne prześcigają się w tworzeniu specyfików mających na celu szybkie zgubienie kilogramów, wymodelowanie sylwetki i osiągnięcie figury modelki bez specjalnego wysiłku. Kobiety wydają na te produkty ogromne sumy pieniędzy i często zapominają, że droga ku wymarzonej sylwetce wcale nie musi być okupiona „faszerowaniem się” chemią. Zdrowe jedzenie, racjonalne żywienie, dieta bogata w wartościowe produkty spożywcze, to podstawa. Tylko dzięki odpowiedniej diecie, w której dominują zasady zdrowego odżywiania osiągnąć można długotrwały efekt.

moda6

 

A jeśli połączy się dietę z ruchem – sukces mamy gwarantowany. Aerobik, zumba, ćwiczenia siłowe, taniec – to tylko niektóre formy ruchu, które sprzyjają szczupłej sylwetce. Warto o nich pamiętać przed zakupem kolejnego cudownego specyfiku na odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie nigdy opublikowany, ani udostępniony. Pola obowiązkowe oznaczono *

XHTML: Możesz używać następujących tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>